Kontakt


Her kan du finde kontaktinformation på relevante personer for Socialdemokratiet på Frederiksberg. Du er altid velkommen til at kontakte os.

 

Fællesbestyrelsen

Formand: Erik Jensen, erje1234@gmail.com, 21 72 58 00.

Næstformand: Iben Cort Eiby, ibce35@gmail.com, 38 33 22 77 / 20 29 28 63.

Kasserer: Marie-Louise Knuppert, malouknu@gmail.com, 23 96 36 79.

Redaktør for A-nyt: Rune Rummel, rrn82@hotmail.com, 28 71 18 60.

Webmaster: Andreas Røpke, roepke@outlook.com, 61 77 13 79.

Sekretær: Uffe B. Rasmussen, ufferasmussen@yahoo.com, 24 24 16 75.

Koordinator for politiske følgegrupper: Hanne Illum, illumhanne@gmail.com, 28 34 87 04.

Kampagneansvarlig: Anna Sofie Munck, annasofiemunck@gmail.com, 21 29 51 35.

Aktivitetsansvarlig: Irene Odgaard, iodgaard@kranen.dk, 33 97 14 04.

Valgt af Falkonerkredsen: Svend Dittman, svend_dittman@msn.com, 24 20 09 55.

Valgt af Slotskredsen: Lene Paludan Hastrup, hastrup@dbmail.dk, 28 56 82 58.

1. suppleant: Jørgen Mørup Pedersen, joergenmp@outlook.dk, 30 55 76 23.

2. suppleant: Flemming Hansen, hansflemming@gmail.com, 38 86 87 79.

3. suppleant: Bo Kømler, bokomler@hotmail.com, 20 21 79 33.

 

Kommunalbestyrelsen

2. viceborgmester: Michael Vindfeldt, mivi02@frederiksberg.dk, 26 56 63 83.

Kommunalbestyrelsesmedlem: Gunvor Wibroe, wibroe@frederiksberg.dk.

Rådmand: Sine Heltberg, sine_heltberg@hotmail.com, 29 72 96 56.

Kommunalbestyrelsesmedlem: Anja Camilla Jensen, anja@frederiksberg.dk, 28 98 27 70.

 

DSU Frederiksberg

Afdelingsformand: Asger Gelting, asgergelting@yahoo.dk, 42 75 41 22.